Poďme voliť a krúžkujme! (časť 3)

Autor: Jozef Krúpa | 8.3.2012 o 22:09 | (upravené 8.3.2012 o 22:31) Karma článku: 3,35 | Prečítané:  212x

Ak dovolíte, dnes by som rád dokončil to, čo som začal písať asi dva dni dozadu. Rád by som reagoval na poslednú Vašu zvyčajnú odpoveď, ktorú obyčajne dostanem na otázku či idete v sobotu voliť.

1. Prvá odpoveď zvyčajne býva: „Bol som volič tej či onej strany, ale už ju voliť nebudem". Pre pripomenutie si pozrite časť 1.
2. Vaša druhá odpoveď je zvyčajne: „Voliť nepôjdem, pretože ani jedna zo strán za to nestojí a preto svoj hlas nedám nikomu". Pre pripomenutie si pozrite časť 2.
3. A čo sa tretej týka, je to: „Už nevolím, lebo všetci sľubujú a aj tak nikto nič neplní". Tu by som sa teda zastavil dnes.


Argument, že všetci sľubujú a aj tak nikto nič neplní, je však trošku zavádzajúci. Viete, nie vždy sa dá všetko splniť, to sami vieme aj z reálneho života. Prečo je to tak? Nuž, každý z nás má totiž iný pohľad na svet, na to, ako si chce zariadiť život. V politike však ide o veci, ktoré sa týkajú nás všetkých, je preto normálne, že sa nemožno venovať všetkému. To, čo by som chcel ja, sa možno nezhoduje s tým, čo by chcel niekto iný, preto je nutné hľadať kompromisy.


Najpodstatnejšie na celej tejto situácii je ale fakt, že parlament (a teda prirodzene aj vládu) potrebujeme. Štát, ktorý má takmer 5,5 milióna obyvateľov sa bez vlády nezaobíde. To znamená, že bez ohľadu na to, či voliť pôjdete, alebo nie, 150 poslancov zvolených bude. Ktorí to budú však závisí od volieb a teda od Vás.
Preto Vás chcem poprosiť, nájdite si 10.marca čas a poďte voliť! Aj napriek tomu, že kandidujem za SDKÚ-DS, nechcem Vás presviedčať, že len SDKÚ-DS je pre Vás tá správna voľba. Nech sa už rozhodnete akokoľvek, pre ktorúkoľvek stranu, je to vždy lepšie ako neísť voliť. Skúste si nájsť nejaké vlastné kritérium, na základe ktorého odovzdáte svoj hlas - či už podľa programu, podľa sympatií, miesta bydliska, či jednoducho pohlavia :-).


Kandiduje 26 politických strán, čo je zhruba 3900 ľudí (samozrejme, nie všetky kandidátky majú po 150 kandidátov). Preto povedať, že nejdem voliť, lebo si nemám z čoho vybrať, je skutočne slabá výhovorka.

 

www.jozefkrupa.sk

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Odhalila kauzu slovenského predsedníctva. Odkiaľ prišla Zuzana Hlávková?

Gymnázium, ktoré navštevovala momentálne najznámejšia slovenská whistleblowerka, jej plánuje vyjadriť verejnú podporu.

DOMOV

Voliči chcú odchod Kaliňáka a Fica z Bonaparte. Smer bude padať ďalej

V Prešove bude Smer v najhoršej kondícii.

SVET

Pozrite si, ako za dva roky zničila vojna Donecké letisko

Miesto bojov medzi proruskými separatistami a ukrajinskou armádou.


Už ste čítali?